• Změna výše stravného

Upozorňujeme rodiče na změnu výše stravného v naší jídelně od 1. února 2023. >>

• Za pirátským tajemstvím

Poslední odpoledne pedagogické praxe v naší školní družině strávila děvčata SPgŠ s dětmi hledáním pirátských tajemství. Děti se, po rozdělení do mužstev a přidělení hrací karty, ocitly na lodi s lebkou a meči na vlajce. Oceánem „Zámoraví“ tak pluly společně s pirátskou posádkou. Měly tam důležitý úkol – zjistit kapitánovi všechna tajemství jednotlivých členů. Splnění úkolu bylo podmínkou k možnosti pomoci hledat poklad a jeho nemalou část si rozdělit…

• Konečně sníh!

Konečně i u nás napadl (a hned zase roztál) sníh. Dospělým možná působil trošičku potíže, pro děti byl ale zdrojem moc prima zábavy.

• Sněhuláci z keramiky

Jak vytvořit sněhuláka, když venku není vhodný sníh? Děti ve školní družině to zkoušely z papíru, papírových sáčků plněných papírovou drtí, vystřihovaných vloček i keramické hlíny.

• Učení hrou

Dnes, ve středu 11. ledna, si třída 4.A udělala slohové cvičení prakticky.

• Tříkrálové odpoledne

Jedna z legend praví, že Kašpar, Melichar a Baltazar, tři králové z Východu, poznali podle hvězd, že se má narodit nový a velmi mocný král.

• Dobrodružná cesta knihovnou

Ve čtvrtek 5. ledna proběhla poslední z besed v kroměřížské knihovně, kam družinové děti od září pravidelně docházely. Její náplní tentokrát nebylo povídání o knížkách, ale zábavná zkouška „orientace“ v knihovnickém prostředí.

• Vánoční "baňkování"

V průběhu adventního období vyhlásila školní družina soutěž „Vánoční baňkování“. Zúčastnila se více než stovka žáků 1. – 4. ročníku naší školy.

• Vánoční dobrý skutek

Také v letošním roce se naše škola zapojila do prosincové výzvy projektu Hrdá škola s názvem „Dobrý skutek“ na Vánoce.

• Akce školní družiny - leden 2023

Hned v měsíci lednu čeká družinové děti spousta zajímavých akcí, naučných i sportovních. Za zmínku určitě stojí nový projekt kroměřížské nemocnice „Jsem zdravotník“.