• Jablíčkový týden 4.A

Když máme od 19.září v naší škole Jablíčkový týden, chtěli jsme se dovědět, jak se dělá mošt.

• Z pohádky do pohádky

Jako celoroční hru pro družinové děti jsme v letošním školním roce zvolili téma „Z pohádky do pohádky“. Všichni dobře víme, že pohádky mají v životě dětí velký význam. Rozvíjí jejich vnímání i představivost, obohacují slovní zásobu, učí rozeznávat dobré od zlého…

• Večerní vycházka městem

Voják v uniformě, dámy v dlouhých šatech či dítě v čepečku – to byli průvodci netradičního večera nazvaného „Z historie Kroměříže“. Tento byl ve spolupráci se skupinou historického šermu Biskupští manové připravený jako poznávací večerní vycházka pro děti, jejich rodiče a další příbuzné či známé.

• DOUČOVÁNÍ ŽÁKŮ v novém školním roce

Od 1.1. 2022 je naše škola příjemcem podpory investice Doučování žáků škol. Tato investice reaguje na potřebu podpory vzdělávání žáků ohrožených školním neúspěchem v reakci na nemožnost realizace prezenční výuky ve školách během pandemie covid-19. Upozorňujeme zákonné zástupce, že v novém školním roce mají možnost přihlásit své děti do doučování. V případě zájmu se informujte u třídních učitelů.

• Nabídka divadelních představení

Dům kultury Kroměříž nabízí pro děti školní družiny čtyři divadelní představení. Vstupné na jedno představení je 70,– Kč, začátek vždy ve 14 hodin.

• 70. narozeniny ZŠ Zámoraví

Budova školy na levém břehu řeky Moravy stojí desítky let. Vždycky sloužila lidem. Nejdéle těm nejmenším, žákům 1. stupně základního vzdělávání. Ano. Již 70. rokem se zde učí malí žáčci. A to už je dost dobrý důvod na pořádnou oslavu.

• Oslavy 70. výročí školy

Školáci ze Zámoraví v minulosti vždy navštěvovali školu na Tovačovského ulici. Pouze malá část z nich, většinou prváci, měla do školy blíž – na Stoličkově ulici, v budově bývalého hostince „U Holíků”, byla zřizována jedna tzv. pobočná třída. K 1.září 1952 byl uskutečněn dávný požadavek občanů ze Zámoraví a pro jejich děti byl zřízen samostatný školní obvod a samostatná národní škola ve výše uváděné budově, tehdy č.p. 29 na Švabinského nábřeží. Od té doby má naše škola nepřetržitě v podstatě stejné poslání. Na podzim tohoto roku tomu bude již 70 let a takové výročí je třeba oslavit. >>

• Rozdělení žáků do 1. tříd

Informace pro rodiče našich prváčků >>

• Rozloučení s "Kocourkovem"

Pravidelná setkání všech kocourkovských probíhala poctivě každý měsíc.

• Výlet do Modré

Poznat vodu, rostliny a živočichy, kteří v ní i kolem ní žijí a dozvědět se spoustu zajímavých a užitečných informací, to vše si daly za cíl děti třídy 1. A a 1. B na svém výletě do areálu Živá voda v Modré u Velehradu v pondělí 20. června.