Za devět měsíců ve škole, kdy se naši prvňáčci pilně učili jedno písmenko za druhým, udělali obrovský kus práce. Velkou odměnou za jejich celoroční práci jim bylo slavnostní pasování, které se konalo v nádherných prostorách Arcibiskupského zámku v Kroměříži.
Této velké slavnosti předcházela návštěva dětí v Knihovně Kroměřížska, která celou akci již tradičně organizuje. Prvňáčci zde paním knihovnicím z dětského oddělení hrdě předvedli, jak už zvládají číst první slova. Za odměnu si odnesli vytouženou pozvánku k samotnému pasování.
Vše vyvrcholilo ve středu 27. května, kdy se Manským sálem rozezněla vznešená hudba. Malí žáčci nejprve společně složili čtenářský slib a poté byli opravdovým mečem pasováni zámeckým knihovníkem Cyrilem Měsícem.
Všem novopečeným čtenářům přejeme, aby jim nadšení vydrželo, a do budoucna jim přejeme spoustu radosti ze čtení!


Mgr. Edita Klopanová, Mgr. Zuzana Hýžová
+420 573 502 881 ~ Švabinského nábřeží 2077, 767 01 Kroměříž ~ Napsat e-mail ~ Prohlášení o přístupnosti ~ Tvorba webu - Lemenio.com