Ve čtvrtek 21. května proběhlo na dopravním hřišti v Kroměříži oblastní kolo Soutěže mladých cyklistů. V kategorii mladších žáků se zúčastnilo devět škol. Tým našich žáků ve složení Milada Bijová, Klára Blahušová, Šimon Kudela a Jan Sekyra obsadil krásné 3. místo.
Soutěž byla zaměřena na čtyři oblasti. V písemném testu museli všichni účastníci prokázat svou znalost pravidel provozu na pozemních komunikacích, na kole zvládnout jízdu podle dopravního značení a navíc projet osmi nelehkými překážkami. Při praktických ukázkách, ve stánku ČČK, zase museli předvést, jak ovládají základní prvky poskytování první pomoci.
Některá stanoviště byla pro naše reprezentanty opravdu nelehká. Zvládli je ale se ctí. Při závěrečném vyhodnocení ovládlo děti ale přece jen napětí. Jak jsme vlastně dopadly? A dopadly výborně. Na pomyslné bedně obsadily 3. místo. Ze všech přítomných pak byly úplně nejlepší v testu znalostních otázek. Gratulujeme!
.jpg)
.jpg)
Blanka Kučeříková
+420 573 502 881 ~ Švabinského nábřeží 2077, 767 01 Kroměříž ~ Napsat e-mail ~ Prohlášení o přístupnosti ~ Tvorba webu - Lemenio.com