• „Kroměříž - město jako malované"

V pondělí 19.června se děti ze 3.A proměnily v malíře a tvořitele v prostorách nádherné Podzámecké zahrady v rámci projektu „Kroměříž – město jako malované". Naši nadějní malíři si vyzkoušeli i méně tradiční způsoby výtvarného tvoření, dotvářeli historické panorama města ve velkém formátu, zahráli si na pravé malíře u stojanu a zhlédli zábavné divadlo o barvách. Děti si odnesly nejen certifikát malíře v podobě „paletkové medaile", ale také nové malířské zkušenosti a zážitky z báječně stráveného dopoledne.

• Vítězství v atletice

Pátek byl pro naše sportovce šťastným dnem. Vybraní žáci 2. – 5. ročníku se zúčastnili 18. ročníku atletické olympiády malotřídních a neúplných škol, která se konala na ZŠ Oskol v Kroměříži. Získali zlatý pohár za celkové vítězství v kategorii 1. – 5. ročníků.>>

• Další úspěch našich páťáků

Ocenění za výtvarnou práci obdržela Silvie Slámová v soutěži pořádanou k příležitosti Výstavy myslivosti, rybářství, včelařství na Výstavišti Floria. Pěkné druhé místo ve své kategorii. Blahopřejeme.>>

• Výlet do Experimentária

Také si chcete všechno vyzkoušet sami? Jak funguje kladka? Jaké je 3D kino? Naši čtvrťáci zažili ve středu 14.června v Experimentáriu Střední průmyslové školy v Otrokovicích zajímavé dopoledne. >>

• Úspěch v soutěži Eurorebus

5.června proběhlo v Praze republikové finále vědomostní soutěže Eurorebus junior, ve které soutěžily trojice žáků různých ročníků. Daniel Doubrava, Josef Horký a Martin Slovák obsadili skvělé 2. místo. Gratulujeme k tak velkému úspěchu!! >>

• Škola v přírodě 5. A, 5. B

Ze svojí poslední školy v přírodě se v pátek vrátili naši páťáci. Prožili pár nezapomenutelných dnů v Jeseníkách, v obci Lipová – lázně, penzionu Slatina.

• Škola v přírodě 4.A, 4.B

Koncem května se škola v přírodě na Horní Bečvě v hotelu Cherry vydařila našim čtvrťákům. Navštívili Muzeum automobilů Tatra v Kopřivnici, dále zjistili, jak a kde se dělají štramberské uši, podnikli výšlap na Benešky a dali si neobvyklá jména prvních Slovanů. Hurá, Slované!

• Škola v přírodě 2.A

Krásná příroda Beskyd, slunečné počasí a jedno dobrodružství za druhým. Tak by se dala stručně popsat škola v přírodě na Horní Bečvě, kam se minulý týden vypravili naši druháci. Na učení nebylo ani pomyšlení. Malí detektivové řešili během svého pobytu záhady ukradeného pokladu. >>

• Námořníci 1.B, 3.A

Naši školáci z 1.B a z 3.A se koncem května na týden stali námořníky. Týdenní plavba probíhala v přírodním parku Hostýnských vrchů poblíž lyžařského areálu Tesák. Posádka byla ubytovaná v kajutách na horské chatě Čerňava.

• Dopravní hřiště

Každým rokem dělají naši čtvrťáci zkoušky na Dětském dopravním hřišti v Kroměříži. Naši cyklisté skládali testy, ale nejlepší byly jízdy, ty si všichni užili! Navíc potěšila i pochvala policistů, že jsme velmi ukáznění a vzorní řidiči!