• Loutkové divadlo

Děti mají rády divadlo ve všech jeho formách. To loutkové pak obzvlášť. Návštěva představení „O Budulínkovi“, které pro nás připravil loutkářský soubor Říše loutek Kroměříž, proto všechny velice nadchla.

• EKO týden v družině

Do EKO týdne ve škole se po svém zapojila i školní družina Děti si v rámci svých oddělení povídaly, hrály, pracovaly i soutěžily. Námětů na EKO činnosti je totiž nepřeberně…

• EKO týden

V týdnu od 18. do 22. dubna plnili žáci (a možná i pedagogové) úkoly týkající se ekologie, proto se tato výzva projektu „Hrdá škola“ nazývá „EKO týden“.

• Páťáci v Květné zahradě

Velmi zajímavé vyučování si v Květné zahradě užívali žáci 5. B třídy. Odborníci na cizokrajnou přírodu je v průběhu dopoledne seznámili s historií skleníků u nás a pěstováním okrasných i užitkových rostlin v nich.

• Projekt "Naši hlodavci"

Ve třídě 3. B se uskutečnil projekt „Naši hlodavci“. Odborník na dané téma, pan Červinka, dětem přinesl ukázat králíčky, které s sebou vozí na výstavy do zahraničí.

• Beseda "O recyklaci"

Děti školní družiny navštívily Knihovnu Kroměřížska. Kromě její prohlídky a možnosti zapůjčení či výměny knížek tam pro ně byla připravena zajímavá beseda „O recyklaci“.

• Cyklovýlet do Kvasic

V rámci činnosti VI. oddělení školní družiny a kroužku sportovních her 3. B třídy jsme se vypravili na cyklovýlet do Kvasic. Akci předcházelo opakování teoretických pravidel silničního provozu a praktická výuka na dopravním hřišti.

• Divadlo Věž

Děti ze školní družiny se zúčastnily divadelního představení v místním kulturním domě. Odehrávalo se pod názvem „Pohádkové hity z televize Věž“.

• Okresní kolo ve vybíjené

V pátek 8. dubna proběhlo v Holešově okresní kolo ve vybíjené žáků 1. stupně základních škol. Naši školu reprezentovaly hned dva týmy natěšených sportovců.

• "Ukliďme Česko!"

Ve středu 6. dubna uklízely v rámci projektu „Ukliďme Česko!“ okolí školy hned dvě naše třídy, 1.B a 5.B.