• Veselí maňásci

O milý nápad, jak ve volném čase pracovat a přitom si užít zábavy se podělila s našimi družinovými dětmi při besedě paní Nováková. Děti na ní mohly oči nechat. Nebyla totiž sama. Přinesla s sebou svoje nádherné výtvory – veselé maňásky.

• Úspěch ve vybíjené

Chlapci a dívky z naší školy úspěšně reprezentovali v okresním kole ve vybíjené, které se konalo 8. března v Holešově. Obě družstva vyhrála svou kategorii a postoupila do krajského kola.

• Zámoravský tábor

Chceš strávit se svými spolužáky jeden prázdninový týden? V červenci od 17. – 21. 7. je pro třicet dětí připraven program s názvem „Putování za řemesly“. Vypravíme se za poznáním několika řemesel v našem regionu a tradičně na výlet do zoologické zahrady, tentokrát do ZOO Lešná. Více.

• Koncert ve škole

„Když zahraje harfa, pila i vozembouch“ byl název koncertu, který se uskutečnil 6. března v naší tělocvičně. Dvojice nadšených muzikantů ze ZUŠ ve Žďáru nad Sázavou připravila pro naše děti hodinku plnou krásné hudby, zpěvu a tance. Děti poznávaly písničky, nahlédly do světa hudebních nástrojů a společně si s hudebníky zazpívaly nejznámější písničky. Pořad zpestřil pondělní dopoledne a sklidil u malého obecenstva velký úspěch.

• Družinové plackohraní

Příjemné tvůrčí odpoledne prožily začátkem března naše družinové děti. Vytvořily si své vlastní připínací placky, magnetky či zrcátka. Jak?

• Návštěva u policistů

Na další hodně neobvyklou návštěvu se vypravily naše družinové děti. V rámci projektu „Naše město“ navštívily kroměřížskou budovu Policie České republiky. Ve dvou skupinách si vyslechly povídání o nelehké práci policistů a poté prošly a prohlédly si jejich pracovní prostředí. A nejen to.

• 1. B v Květné zahradě

V pondělí 27. února navštívily děti z 1.B v Květné zahradě Edukační program „KAMÉLIE " MCZK Kroměříž. Děkujeme lektorům MCZK p. Pokové a p. Hudcovi za krásné dopoledne plné pěkných zážitků, her a tance.

• Den v Květné zahradě

Zima pomalu končí a jaro už klepe na dveře. I v tomto období nabízí naše Květná zahrada mnoho příležitostí k učení. Druháčky do zahrady nenalákala jen tradiční výstava kamélií – v pátek 24. února se vypravili do tamních skleníků, aby si vyzkoušeli, co všechno musí umět správný zahradník. >>

• Exkurze III. A

Ve čtvrtek 23.února se třída 3.A vypravila do společnosti VAK, přímo do zajímavých prostor Úpravny vody v Kroměříži. Cílem bylo prozkoumat, jak probíhá úprava vody do její pitné podoby.

• Úspěch našich volejbalistů

Ve středu 22. února se ve sportovní hale v Kojetíně uskutečnil první ročník školské minivolejbalové ligy. Naši třeťáci získali krásné 3. místo ve své oranžové kategorii. Gratulujeme! >>