• Zimní přípravka

Čtvrté setkání s předškoláčky se opět vydařilo. Během odpolední hodinky jsme stihli několik aktivit, které byly motivovány zimním obdobím. Více >>

• Co vím o Zámoraví

V budově zámoravské školy se malé děti učí již 65. rokem. To všichni víme. A co všechno o škole vědí žáci současní? To jsme se pokusili zjistit v celo-družinové hře „Co vím o Zámoraví“.

• Výlet do planetária

V úterý 29.11. navštívili žáci tříd 5.A a 5.B planetárium v Brně. Pro mnohé z nich to byla nová a výjimečná zkušenost. >>

• Slabikářová slavnost

V naší třídě 1.B jsme měli dnes slavnostní den. Děti dostávaly novou knížku – SLABIKÁŘE a rozloučily se s ŽIVOU ABECEDOU poznáváním písmen a básní. >>

• Zámoravský Slavík 2016

Jedno z chmurných listopadových odpolední rozjasnili žáci naší školy zpěvem lidových písní. Téměř dvě desítky nejlepších a nejodvážnějších zpěváků předvedly svůj talent v soutěži Zámoravský Slavík. >>

• Beseda s myslivcem

Máte rádi les a jeho přirozené obyvatele? My ve školní družině ano. Proto jsme rádi přijali nabídku myslivce pana Tomáše Holíčka a na zmíněné téma si s ním povídali. A nejen odpoledne v družině. Beseda proběhla i dopoledne, a to ve třídách 4. A a 4. B.

• Čtvrťácká drakiáda

Děti si umí užít nejen slunečné léto. Také větrné podzimní dny patří k jejich oblíbeným. Dají se totiž využít k moc prima zábavě. Jaké? No přece k pouštění draků.

• Halloweenská dílnička 1.B

V pondělí 24.října 2016 se v 1.B třídě uskutečnilo tradiční halloweenské dlabání dýní. Prváččci se svými rodinnými příslušníky se s velkým zápalem pustili do výroby halloweenských strašidel s dýní. Všechny jejich krásné výtvory pak zdobily strašidelnou cestu na školní zahradě.

• Zámoraví slaví

Budova školy na levém břehu řeky Moravy stojí desítky let. Vždycky sloužila lidem. Nejdéle těm nejmenším, žákům 1. stupně základního vzdělávání. Ano. Již 65. rokem se na Zámoraví učí malí žáčci. A to už je dost dobrý důvod na pořádnou oslavu.

• Páťáci ve Vídni

Nedílnou součástí vzdělávání na naší škole jsou poznávací a naučné výlety. V polovině října tak obě páté třídy, pro obrovský zájem dětí i rodičů každá zvlášť, navštívily rakouskou Vídeň.