• Pátý ročník adventního divadla

Druhou adventní neděli jsme učitelé, rodiče a děti vyjeli do Olomouce na vánoční trhy a krásný muzikál „Noc na Karlštejně“. >>

• Tvořivá dílna 2.B

K oblíbeným společným aktivitám pro děti, rodiče i pedagogy patří tvořivé dílničky. Pořádají se ve třídách jednou za čas. Program je většinou přizpůsoben ročnímu období či blížícímu se svátku. Ve třídě 2. B proběhla tato akce jako předvánoční tvoření, a to ve středu 2. prosince.

• Další návštěva předškoláčků

Ve čtvrtek 19. listopadu jsme opět v naší škole přivítali předškoláčky z mateřské školy na Štítného ulici. Tentokrát si s sebou přinesli cvičební úbor, neboť si v naší tělocvičně měli vyzkoušet svou obratnost a zdatnost.

• Podzimní dílny

Konec října je ve znamení dýní, podzimních dekorací a spadaného listí. Pravý podzim je tu a tak ten uplynulý týden patřil na naší škole přípravám na blížící se Halloween.

• Výlet na Hvězdu

Děti mají výlety moc rády. Také krásné podzimní dny k nim přímo vybízejí. Tak proč se někam nevydat? Asi nějak tak jsme si to řekli v naší družince a následně podnikli výlet na pár kilometrů vzdálenou Hvězdu.

• Družina v PIDI ZEMI

Téměř na konci našeho města, mezi Kauflandem a plaveckým bazénem, leží úžasná PIDI ZEMĚ. Navštěvují ji převážně PIDI lidé, kteří si ze všeho nejraději hrají a dovádějí. Také děti z naší školní družiny se byly v této zemi podívat. A náramně si to užily.

• Předškoláci u nás ve škole

Již v říjnu nás ve škole navštívili malí předškoláčci z MŠ Štítného a následně také děti z MŠ Spáčilova. Členové školního dramatického kroužku pro ně připravili malé divadelní představení.

• Druháčci na Sovinci

Třetí zářijový čtvrtek si naši druháci opravdu užili. Rovná padesátka se jich vydala na první z letošních zámoravských poznávacích výletů. Tentokrát do severomoravské obce Jiříkov, na známý hrad Sovinec.

• Příměstský tábor

Během letních prázdnin, třetí červencový týden, jsme ve spolupráci s Říší loutek otevřeli pro naše žáky příměstský loutko – herecký tábor. Téměř tři desítky chlapců a dívek prožily zajímavý a pestrý týden.