• Den pro životní prostředí

Ve čtvrtek 13. října probíhala ve městě na Velkém náměstí ekologická akce pod názvem „Přelez, přeskoč, recykluj“. Její program byl zaměřený na recyklaci elektra. Zúčastnily se i naše družinové děti. A odpoledne si opravdu užily.

• Hrdá škola - první výzva

V letošním školním roce jsme se zapojili do projektu organizace Schools United s názvem „Hrdá škola“. Hlavní myšlenkou je zlepšit vztah žáků ke škole, uvolnit atmosféru ve třídách i škole vůbec. První výzva z celkových devíti nese název Suit-up day.

• Překvapení v družině

V pátek odpoledne čekalo na všechny „kocourkovské“ v družině překvapení. Jako „odměna“ za týden svatováclavských klání za nimi přijel lídr letošní kroměřížské rallye.

• Kocourkovští a svatý Václav

Den české státnosti si připomněly děti ve školní družině. Tématické odpoledne pro ně připravila děvčata z pedagogické ško­ly.

• Jablíčkování v 1. A

V týdnu od 20. do 24.září prožili prvňáčci poprvé jablíčkový týden. Vyučování bylo v těchto dnech tradičně zpestřeno pracovními listy, obrázky, pohádkami, říkankami a písničkami o jablíčkách.

• Florbal

Pro velký zájem o kroužek florbalu jsme vytvořili dvě skupiny.>>

• Plán akcí ŠD na říjen

V měsíci říjnu připravujeme tyto akce.>>

• Turnaj ve florbalu

Ve středu 30. září se uskutečnil turnaj kroměřížských škol ve florbalu. Žáci naší školy se také zúčastnili.

• Vlastivědná exkurze pátých tříd

Po stopách Karla IV.>>

• Den zvířat

Většina družinových dětí se v pátek hned po obědě vydala na dlouhou vycházku do Horních Zahrad. Tam pro ně, v areálu chovatelů, bylo připraveno doslova „živé překvapení“.