• Malí indiáni

Z pobytu na Tesáku se přesně na Den dětí vrátili naši druháci. Stejně, jako v průběhu jara všechny ostatní třídy, i oni strávili parádní týden ve škole v přírodě.

• První pomoc pro dospělé

Milí rodiče a přátelé školy. Rádi bychom vás pozvali na akci nazvanou „Bezpečné prázdniny“. Proběhne v pondělí 18. června od 16 hodin v prostorách školy. Bude to vlastně teorie a praktické ukázky první pomoci, kterou je třeba poskytnout na místě úrazu či jiného zdravotního selhání. Povedou ji (a připravili) naši rodiče – lékaři, a to MUDr. Gabriela Pražáková a MUDr. Jaroslav Novák.

• Letní pobytový tábor

Máte rádi dobrodružství? Nechybí vám odvaha přežít v jakékoli situaci, za jakýchkoli okolností? Vydejte se s námi na výpravu do Jeseníků. Sdružení rodičů a přátel naší školy tam pořádá letní pobytový tábor „Přežití 2018“.

• Objevitelé světa her

V nedalekých hostýnských kopcích strávili krásný týden naši čtvrťáci. Rovná padesátka jich objevovala nejen krásy přírody a všemožných her, ale hlavně prima party, kamarádství a opravdové pohody.

• Letem světem pod Šaumburkem

Konec školního roku se přiblížil a naše páté třídy odstartovaly štafetu škol v přírodě, které jsou pro žáky tou nejlepší odměnou za celoroční snahu. Pětidenní pobyty přináší dětem nejen mnoho zážitků a zkušeností, ale díky realizovaným projektům získají na škole v přírodě nové poznatky ze světa kolem nás. >>

• Pasování prváčků na čtenáře

První čtenářské krůčky mají naši prváčci za sebou. Za devět měsíců ve škole, kdy se pilně učili jedno písmeno za druhým, jsou z nich malí čtenáři, kteří již zvládnou sami přečíst knížku. Ve čtvrtek byli slavnostně pasováni na kroměřížském zámku. >>

• Úspěch v minivolejbalové lize

Ve středu 2.května se uskutečnilo ve sportovní hale v Kojetíně 4.kolo školské minivolejbalové ligy. Z naší školy se zúčastnilo celkem 11 žáků v následujících kategoriích a týmech. Všem hráčům patří pochvala za reprezentaci školy a velká gratulace k tak krásnému umístění >>

• Netradiční spolupráce

Naše město má přezdívku Hanácké Athény. Návštěvy sem přijíždějí z celého světa. Prohlédnout si centrum a okolí, seznámit se s historií i tradicemi. A v sobotu se jim, za spolupráce s Informačním centrem Kroměříž, představily i zámoravské děti.

• Den Země v KOVOZOO

Jako celodenní výlet pojali žáci z 2.A, 4.A a 4.B oslavy Dne Země ve Starém Městě. A náramně si to užili. Zaměstnanci společnosti REC Group pro ně připravili nezapomenutelný program ve firemním areálu.

• Závody na koloběžkách

V pátek ožilo Erbenovo nábřeží během 3. ročníku závodů na koloběžkách, které pro naše prváčky opět uspořádali žáci 5. B. >>