• Družina na bruslích

K zimnímu období patří nejen sníh, ale také led. Se všemi klady a zápory. O tom, že kladů je víc, ví své i naše družinové děti. Ledu si po dlouhé pauze užívají na místním zimním stadionu.

• Teplákový den

V pořadí již čtvrtou výzvou celoročně realizovaného projektu Hrdá škola byl „Teplákový den“. A protože „tepláky“ jsou oblečením původně určeným pro sport a zábavu, probíhal v duchu sportovních a naučně – zábavných aktivit i program ve škole.

• Volání zlaté sovy

Náš kocourkovský rod Neradoobědových čte na pokračování různé knihy. Nejraději máme příběhy Klubu tygrů s detektivní zápletkou.

• Projekt „Spisovatelé“

Obě páté třídy se 11. ledna 2022 zúčastnily projektu Spisovatelé na ZŠ Komenského.

• Aktuální informace k testování a nařizování karantén

Upozorňujeme na změny týkající se testování žáků, trasování ve školách a povinné karantény>>

• Kocourkovští v prosinci

Před vánočními prázdninami se na školním hřišti uskutečnilo čtvrté setkání všech kocourkovských. Jako obvykle došlo na kontrolu plnění úkolů, přidělení dalších „nic“ a zadání práce pro měsíc příští.

• Radostné oznámení

Začátkem Adventu zdobily naše děti v Květné zahradě vánoční stromeček. Celé týdny pak působil pohled na něj potěšení všem návštěvníkům. Obrovská radost je ale i na naší straně. Nejen z dobře odvedené práce, nýbrž i z následné odměny.

• Měsíc splněných přání

Mezinárodní projekt „Hrdá škola“, do kterého jsme přihlášeni, přikládá každému měsíci v roce jiné pracovní zadání. Jinak tomu nebylo ani v prosinci. Tento se stal, snad díky vánočnímu času, měsícem splněných přání.

• Dobrý skutek 1.B

Děti z 1.B se v adventní době zaměřily nejdříve na dobré skutky doma v rámci své rodiny. Poté sdílely, co pro své blízké udělaly hezkého.

• Plán akcí ŠD na měsíc leden

Na první měsíc roku 2022 plánuje družina následující akce: