• Vítězství v přehazované

Ve středu 25.května se družstvo dětí naší školy zúčastnilo krajského finále v přehazované, které se uskutečnilo v Kroměříži na ZŠ Slovan.

• Znám svoji knihovnu

U příležitosti 125. výročí otevření veřejné knihovny v Kroměříži připravily paní knihovnice pro naše děti hru „Poznej svoji knihovnu“. Malí čtenáři z řad rodů Neradoobědových a Rádidružinových tentokrát neposlouchali žádné čtení ani povídání o knížkách či jejich autorech. Seznamovali se s knihovnou a všemi jejími zákoutími úplně jiným způsobem.

• Škola v přírodě 3.A, 3.B

Na dalekou cestu za poznáním se vypravily děti obou našich třetích tříd. Jako námořníci propluly hlubokými oceány a poznaly kraje, o kterých se mnohým ani nesnilo.

• "Den bláznivých ponožek"

Jedenáctého dne měsíce května jsme se zúčastnili předposlední výzvy projektu „Hrdá škola“ s názvem „Den bláznivých ponožek“.

• Jedna věc pro Ukrajinu

Děti z 1.B a několik dětí ze 2.A a 5.B podpořily ukrajinské uprchlíky surovinami na vaření.

• Vycházka k pomníčkům

V odpolední družině jsme si připomenuli 77. výročí osvobození našeho města.

• Čarodějnický den 1. B

Děti v 1.B si užily učení v čarodějnickém duchu.

• Čarodějnice v družině

Čarodějnice mají prý svůj rej 30. dubna, a to hlavně k večeru, když se přiblíží noc. Scházejí se na kopcích a křižovatkách cest, aby se radily, jak škodit lidem…

• Plán akcí ŠD na měsíc květen

I v měsíci květnu máme pro děti připravené zajímavé akce.

• Projekt "Čarodějnice"

V pátek 29. dubna se ve třídě 3.B prolínalo výukou téma Čarodějnice.