• Halloweenská přípravka

V úterý 7. listopadu proběhla v pořadí již druhá přípravka pro malé předškoláčky. Tentokrát se děti seznámily s naší tělocvičnou, kde proběhly hrátky v maskách. Nechybělo ani strašidelné učení ve školních lavicích, počítání, kouzlení s kamínky a trocha barevné angličtinky. >>

• Halloweenská dílnička

Pořádání tvořivých dílniček pro děti a jejich příbuzné patří již ke školní tradici. Ta poslední proběhla koncem října v prvních třídách.>>

• Fotografování žáků

V úterý 17. října proběhne na škole od 8 hodin fotografování žáků firmou Photodienst.

• Úspěch v minivolejbale

Ve středu 11. října se ve sportovní hale v Kojetíně uskutečnil další ročník školské minivolejbalové ligy. Naše čtvrťačky získaly krásné 3. místo ve své kategorii. Gratulujeme! >>

• Honba za pokladem

Hned dvaapadesát mladších družinových dětí (1. a 2. třída) si v páteční podvečer vyslechlo čtení z „Krkonošských pohádek“ o tajemném pokladu. Nebyly by to děti, kdyby poklad netoužily co nejdříve najít. Zvlášť, když obdržely dopis, který hodně napovídal. Ani nevadilo, že venku padla černo – černá tma.

• Odpoledne v knihovně

Zájemci (malí čtenáři) z řad družinových dětí strávili pěkné odpoledne v Knihovně Kroměřížska. Tentokrát ale neposlouchali žádné čtení ani povídání o knížkách či jejich autorech. Seznamovali se s knihovnou a všemi jejími zákoutími úplně jiným způsobem. Zapojili se do hry „Poznáváme svoji knihovnu“.

• Družina na kole

Poslední zářijový pátek se vydalo třetí oddělení školní družiny na malý cyklovýlet. Jeho cílem byl oblíbený prostor kolem fotbalového hřiště v Kvasicích.

• Projekt s NCZK

I v tomto školním roce pokračuje spolupráce s Národním centrem zahradní kultury v Kroměříži. Projekt „Čtyři roční období se zahradníkem Floriánkem" odstartovali tento týden naši prváčci v Podzámecké zahradě.

• Zájezd do Vídně

Na vzdělávací exkurzi s názvem Habsburská Vídeň, na kterou se ve čtvrtek 21 a pátek 22. září 2016 vydaly obě páté třídy naší školy i se svými rodiči, jsme se všichni moc těšili. >>

• ZOO Lešná

Krásné podzimní dny lákají k výletům. Na jeden takový se vypravili naši prváčci. Společně s třídními učiteli navštívili nejoblíbenější zoologickou zahradu na Moravě – ZOO Lešná.