• EKO týden v družině

Do EKO týdne ve škole se po svém zapojila i školní družina Děti si v rámci svých oddělení povídaly, hrály, pracovaly i soutěžily. Námětů na EKO činnosti je totiž nepřeberně…

• EKO týden

V týdnu od 18. do 22. dubna plnili žáci (a možná i pedagogové) úkoly týkající se ekologie, proto se tato výzva projektu „Hrdá škola“ nazývá „EKO týden“.

• Páťáci v Květné zahradě

Velmi zajímavé vyučování si v Květné zahradě užívali žáci 5. B třídy. Odborníci na cizokrajnou přírodu je v průběhu dopoledne seznámili s historií skleníků u nás a pěstováním okrasných i užitkových rostlin v nich.

• Projekt "Naši hlodavci"

Ve třídě 3. B se uskutečnil projekt „Naši hlodavci“. Odborník na dané téma, pan Červinka, dětem přinesl ukázat králíčky, které s sebou vozí na výstavy do zahraničí.

• Beseda "O recyklaci"

Děti školní družiny navštívily Knihovnu Kroměřížska. Kromě její prohlídky a možnosti zapůjčení či výměny knížek tam pro ně byla připravena zajímavá beseda „O recyklaci“.

• Cyklovýlet do Kvasic

V rámci činnosti VI. oddělení školní družiny a kroužku sportovních her 3. B třídy jsme se vypravili na cyklovýlet do Kvasic. Akci předcházelo opakování teoretických pravidel silničního provozu a praktická výuka na dopravním hřišti.

• Divadlo Věž

Děti ze školní družiny se zúčastnily divadelního představení v místním kulturním domě. Odehrávalo se pod názvem „Pohádkové hity z televize Věž“.

• Okresní kolo ve vybíjené

V pátek 8. dubna proběhlo v Holešově okresní kolo ve vybíjené žáků 1. stupně základních škol. Naši školu reprezentovaly hned dva týmy natěšených sportovců.

• "Ukliďme Česko!"

Ve středu 6. dubna uklízely v rámci projektu „Ukliďme Česko!“ okolí školy hned dvě naše třídy, 1.B a 5.B.

• Kocourkovská olympiáda

Na školním hřišti se konalo další, v pořadí již sedmé, setkání všech rodů městečka Kocourkova. Tentokrát proběhlo jako „kocourkovská olympiáda“.