• Mikulášské hrátky

První prosincové úterý probíhaly na Zámoraví čertovsko – mikulášské hrátky. Pro všechny družinové děti je připravily studentky vykonávající u nás pravidelnou pedagogickou praxi. Malým účastníkům byla připravena spousta zábavy, tvoření a her.

• Vánoční strom

Jako každoročně, i letos byl na naší škole rozsvícen vánoční stromeček. Na celou tu slávu jsme se všichni moc těšili. Proč? Někteří z žáků a učitelů totiž již dlouho dopředu připravovali překvapení…

• Okresní kolo ve florbalu

V úterý 26. listopadu se uskutečnil na ZŠ Zachar turnaj 1. stupně základních škol ve florbalu.

• Družinová hra „Co vím…“

Poslední listopadové úterý jsme v prostorách školní budovy pořádali další celodružinovou hru, tentokrát zaměřenou na vědomosti o našem městě a škole. Proběhla ve spolupráci se studentkami SPgŠ pod názvem „Co víš…“

• Zámoravský slavík 2019

Každoroční soutěž ve zpěvu lidových písní Zámoravský Slavík proběhla i letos v listopadu. Více než dvě desítky mladších i starších žáků naší školy mělo znovu příležitost předvést svůj talent.

• Okresní kolo v přehazované

V úterý 19. listopadu se uskutečnilo okresní kolo v přehazované, které pořádala ZŠ Zachar.

• Přípravka odstartovala

V úterý 19. listopadu jsme zahájili na naší škole přípravku budoucích prvňáčků. Této podzimní hodiny se zúčastnilo 25 natěšených budoucích žáčků z okolních mateřských škol. Více>>

• ZŠ Zámoraví získala od Lidlu 107 350 korun

Naše škola obdržela vítaný dárek. Díky nákupům během prvního dne otevření prodejny nové generace v Kroměříži, kterou najdou zákazníci v ulici Velehradská, získala od společnosti Lidl 107 350 korun. Za tuto částku vybaví keramickou dílnu a nakoupí školní nábytek.

• Kino Nadsklepí - změna

Ve středu 20. listopadu bude v rámci akce „Finské dny“ filmové představení pro družinové děti zcela zdarma. Půjde o pohádku Sobíkova dobrodružství. Návrat plánujeme jako obvykle, do 16 hodin.

• Věda a technika

Ve školní družině se dětem snažíme zajistit co nejrozmanitější náplň volného času. Jednou z oblíbených aktivit jsou exkurze a seznamování se s učením a prací druhých. Zrovna tento týden velmi zaujala výstava technických výsledků práce studentů COPT Kroměříž.