• "Ruce přátelství"

I když je doba nelehká a ve všech směrech nejasná, tak i přesto je naše 1.B spoutaná přátelstvím.

• O knížkách on – line

Březen je měsíc knihy. Máme to zapsáno v našem povědomí již po celá desetiletí, pravidelně si to také připomínáme i ve školní družině. Letos tomu není jinak. Pouze místo přímého kontaktu probíráme „knižní téma“ přes obrazovky počítačů.

• Družinové kilometry

V letošním ročním plánu školní družiny jsou hlavním tématem letní olympijské hry. K tomu patří nejen poznávání světa kolem nás, ale i vlastní tělesná příprava. A protože společné cvičení bylo pro právě probíhající období zakázané, ve 2. oddělení jsme se rozhodli pro trénink pohybem nejzdravějším, chůzí. Začali jsme sčítat naše zimní kilometry.

• Družinové „hřiště tour“

K velice oblíbeným aktivitám ve školní družině, v době, kdy ještě neplatil zákaz, patřila akce „hřiště tour“. Prváčci ze 2. oddělení při ní postupně poznávali naše město a zároveň se i více než dostatečně hýbali a hráli si.

• Plán online školní družiny - březen

Z důvodu uzavření škol bude činnost školní družiny probíhat distančně. Od pondělí do pátku mají žáci 1. – 3. tříd možnost se setkávat v on-line ŠD v čase od 13 hod., kdy si budou moci s vychovatelkami a mezi sebou povídat a hrát si. Možnost připojení je čistě na Vás. Začínáme v úterý 2. 3. 2021 a celá on-line ŠD potrvá do skončení distanční výuky, mimo jarní prázdniny. >>

• Družinový "Podpostelník"

Jak zvítězit nad strachem? To jsme v družině zjistili při četbě příběhu z knížky Neobyčejná dobrodružství pro neobyčejné kluky a holky „O Podpostelníkovi a jiných strašidlech“.

• Informace k uzavření školy od 1.3.2021

Vážení rodiče, vzhledem k vážné aktuální epidemické situaci se od pondělí 1. března 2021 až do odvolání naše škola opět uzavře. Distanční výuka bude probíhat ve všech ročnících. Více informací k omezenému provozu školy naleznete v článku níže.

• Keramika v družině

Děti v družině moc rády tvoří a vyrábějí. O nápady u nás není nouze, možnost aktivit je veliká. Některá odpoledne se například malí zájemci učí, co všechno a jakým způsobem je možné zhotovit z keramické hlíny.

• Aktuální informace MŠMT ke koronaviru

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu vládou ČR zůstává organizace výuky od 15. února beze změn. V 1. a 2. ročnících probíhá prezenční výuka dle stanovených rozvrhů, žáci 3. – 5. ročníků pokračují v distanční výuce. Toto nastavení je dle MŠMT platné do 28. února 2021. Nejčastější dotazy ke školství >>

• Les ve škole a distanční výuka? Ano!

Děti ze 3.A v rámci distanční výuky využily ledových dní a dělaly pokusy. Vznikly z toho krásné ledové ozdoby. Škoda jen, že nevydrží déle.