• Soutěžíme s krtkem

Aktivity zaměřené na pohádkového hrdinu krtečka a jeho tvůrce Zdeňka Milera jsme v družině ukončili soutěžním odpolednem. To proběhlo s drobnými obměnami v každém ze čtyř oddělení.

• Projektové dopoledne v 2.A

Ve čtvrtek 11.2. žáci 2.A prožili zajímavé i poučné dopoledne na téma „První pomoc, bezpečnost a zdraví“, realizované v rámci projektu Šablony II.

• Družinové bobování

Letošní bílé nadílky ve městě se snažíme využít i ve školní družině. Prváčky ze 2. oddělení hodně zaujal zasněžený kopeček na blízkém sídlišti.

• Krtkovo znalostní odpoledne

Hned čtyři projektová odpoledne k výročí narození Zdeňka Milera proběhla v družině jako odpoledne znalostní. Byla připravena ve spolupráci s odborníkem na hru a divadlo.

• Krtek a hudba

Ke 100. výročí narození autora pohádkového krtečka Zdeňka Milera jsme v družině připravili projektová odpoledne s odborníkem na hudbu a hudební nástroje. Našim cílem bylo vzbudit v dětech zájem o hudbu a pohyb.

• Akce školní družiny - únor

Během měsíce února, pokud situace nedovolí jinak, bude družinová činnost probíhat pouze v rámci jednotlivých oddělení. Znovu se zahajují projekty v rámci programu Šablony II. Ty taky ovšem jen v rámci jednotlivých oddělení. Co nejvíce budeme využívat pobytu na školní zahradě či vycházek do okolí školy.

• Vysvědčení

28. ledna – předávání výpisů z vysvědčení žákům 1. a 2. ročníků (poslední vyučovací hodina). V tento bez odpoledního vyučování, školní jídelna a družina v provozu. Od 1.2. prezenční výuka žáků 1. – 2. ročníků, pokračuje distanční vzdělávání 3. – 5. ročníků.

Žákům 3. – 5. ročníků budou výsledky za 1. pololetí sděleny e-mailem. Výpisy z vysvědčení jim budou předány až po návratu žáků do školy.

• I distanční výuka může být fajn

Nejlepší odměnou pro učitele je, když se některé děti samy zeptají, jestli by nemohla být online hodina angličtiny navíc. >>

• Zdraví z jablek

O tom, jak mnoho je možné se dovědět o našem nejznámějším ovoci – jablcích, se přesvědčily děti ze druhého oddělení naší školní družiny. Celé jedno zimní odpoledne totiž strávily tematickým povídáním s odborníkem, hraním a hlavně zajímavou prací.

• Projekt "Les ve škole" nás baví!

Dny, které táhnou ven. Dnešní mrazivé odpoledne jsme využili k tvoření „bílých“ soch. >>