• Natáčení pořadu Rytmix

V celé naší škole se ve čtvrtek dopoledne tancovalo. Prostorem zněla známá píseň „Beat It“. V jejím rytmu pak předváděli své umění všichni, kteří se zapojili do natáčení pořadu Rytmix Českou televizí.

• Velikonoce v muzeu

K jaru patří veselé barvy a mláďátka. Také ale Velikonoce, výroba píšťalek, pletení pomlázky, pečení jidášů a samozřejmě zdobení kraslic. Tohle všechno mohly naše děti vidět a zároveň si i vyzkoušet při velikonočním programu v Muzeu Františka Skopalíka v Záhlinicích.

• Úspěch ve vybíjené

V úterý 20. března se dívky a chlapci z naší školy zúčastnili okresního kola ve vybíjené v Holešově. V konkurenci osmi družstev se hoši umístili na 4. místě. Naše dívky porazily ve své kategorii všechny tři soupeře a z prvního místa postoupily do krajského finále. >>

• Jarní hrátky

O blížícím se jaru a také všem, co k němu nezbytně patří, si k nám do družiny přišlii popovídat žáčci ze skaštické mateřské školky. A nejen popovídat. Pro malé návštěvníky jsme připravili pestrý program na celé dopoledne.

• Beseda o bezpečnosti

Povídat si s dětmi o běžné problematice života, tedy i nepříjemných a nebezpečných situacích, patří k naší práci. Někdy je však dobré vyslechnout si i odborníky. Proto jsme do naší družiny (a do obou čtvrtých tříd )na besedu o bezpečném chování pozvali člověka, jehož pracovní náplní bývalo zjišťovat špatné skutky páchané na dětech či samotnými dětmi. Mottem jeho povídání bylo známé: „Vždycky se k druhému chovej tak, jak bys chtěl, aby se on choval k Tobě“ a „Nevěř vždy každému, kdo se na tebe mile usmívá“.

• Minivolejbalová liga 2017/2018

Ve středu 7. března se ve sportovní hale v Kojetíně uskutečnilo 3. kolo školské minivolejbalové ligy. ZŠ Zámoraví reprezentovalo celkem 15 žáků v následujících kategoriích a týmech. >>

• Masopustní olympiáda

Stejně jako v korejském Pchjongčchangu, také u nás v družině proběhla olympiáda. Ne však zimní ani letní. Byla netradiční, masopustní. A protože masopust je obdobím hodování a veselí, i při našich disciplínách se hodovalo a bylo hodně veselo.

• Ukázky z výcviku pejska

Jak se správně starat o pejska, čím ho živit, čemu učit i jak s ním mluvit přišla do školní družiny povědět a ukázat paní Němcová. Z jejích dvou čtyřnohých svěřenců byly děti absolutně nadšeny.

• Cvičíme na Parádě

V rámci pobytu ve školní družině se snažíme o co nejrozmanitější zapojení dětí do pohybových aktivit. Kromě tělocvičny a hřiště školy proto využíváme i možností jiných sportovišť ve městě. Jedinečnou nabídku spolku „Paráda z.s.“ jsme tak nemohli odmítnout…

• Zima v zahradě

Konečně jsme se v únoru dočkali pravé zimy a žáci 1.A a 1.B mohli vyrazit již podruhé do jedné z kroměřížských zahrad. Tentokrát jsme si vybrali Květnou zahradu se skleníky, kde to i v tomto mrazivém období krásně kvete. A co nám Libosad nabídl ze své krásy? >>