• Keramika v družině

Děti v družině moc rády tvoří a vyrábějí. O nápady u nás není nouze, možnost aktivit je veliká. Některá odpoledne se například malí zájemci učí, co všechno a jakým způsobem je možné zhotovit z keramické hlíny.

• Aktuální informace MŠMT ke koronaviru

V souvislosti s vyhlášením nouzového stavu vládou ČR zůstává organizace výuky od 15. února beze změn. V 1. a 2. ročnících probíhá prezenční výuka dle stanovených rozvrhů, žáci 3. – 5. ročníků pokračují v distanční výuce. Toto nastavení je dle MŠMT platné do 28. února 2021. Nejčastější dotazy ke školství >>

• Les ve škole a distanční výuka? Ano!

Děti ze 3.A v rámci distanční výuky využily ledových dní a dělaly pokusy. Vznikly z toho krásné ledové ozdoby. Škoda jen, že nevydrží déle.

• Masopustní tvoření

Užít si masopust jako formu tradiční lidové zábavy letos dětem epidemiologická situace neumožnila. Co s tím? V družině jsme to vymysleli trošičku jinak. Ve spolupráci s odborníkem na výtvarnou výchovu byl pro prváčky ze 2. oddělení realizován náhradní program, program plný povídání a tématického tvoření.

• Informace pro rodiče žáků 5.A

Stručné informace k přestupu na další školu >>

• Soutěžíme s krtkem

Aktivity zaměřené na pohádkového hrdinu krtečka a jeho tvůrce Zdeňka Milera jsme v družině ukončili soutěžním odpolednem. To proběhlo s drobnými obměnami v každém ze čtyř oddělení.

• Projektové dopoledne v 2.A

Ve čtvrtek 11.2. žáci 2.A prožili zajímavé i poučné dopoledne na téma „První pomoc, bezpečnost a zdraví“, realizované v rámci projektu Šablony II.

• Družinové bobování

Letošní bílé nadílky ve městě se snažíme využít i ve školní družině. Prváčky ze 2. oddělení hodně zaujal zasněžený kopeček na blízkém sídlišti.

• Krtkovo znalostní odpoledne

Hned čtyři projektová odpoledne k výročí narození Zdeňka Milera proběhla v družině jako odpoledne znalostní. Byla připravena ve spolupráci s odborníkem na hru a divadlo.

• Krtek a hudba

Ke 100. výročí narození autora pohádkového krtečka Zdeňka Milera jsme v družině připravili projektová odpoledne s odborníkem na hudbu a hudební nástroje. Našim cílem bylo vzbudit v dětech zájem o hudbu a pohyb.